AASTA FIGUURISÕBER 2016

AASTA FIGUURISÕBER 2016

Teekond püstitatud eesmärgini on sageli pikk ja aeganõudev. Igal salenejal on oma lugu- läbitud teekond eesmärgini.
Tutvu Aasta Figuurisõber 2016 kandidaatide salenemise lugudega ja anna hääl oma lemmikule, et selgitada Sinu kaasabiga
 "Rahva Lemmik Figuurisõber 2016"

Pilte näed suuremalt nende peal "klikkides". Oma lemmikule saad hääle anda pealehel olevas gallupis!

1.

Nimi: Taive Konrad

Vanus: 48.a.

Pikkus: 174cm

Stardikaal: 77,3 kg

Praegune kaal: 67 kg

Maha võetud kilod: 10,3 kg

Mahavõtmisele kulunud aeg: 5 kuud ja hetkel on käimas säilitus nädalad.

Minu teekond tervislikuma minani algas 5kuud tagasi.Kõige enam õhutas mind seda teekonda alustama tervis.Teada tuntud tõde on ju ka see,et sellises vanuses nagu minagi olen(48.aastane) ei ole kaalulangetamine enam sugugi nii lihtne kui seda oli noorena.Samuti häiris mind minu peegelpilt ning toidukordadest puudus sageli lõuna,mis on tegelikult üks asendamatuid eineid päevas.5kuud tagasi tundsin ma end tihti kurnatuna,väsimus oli kerge tulema ja meeleolud kõikusid samuti.Nüüdseks olen mõistnud kui oluline on toituda korralikult ja kui suur mõju võib olla üksnes toidul ning sellel  tohutult emotsioonivalangul,mis haldab inimest,kui näeb kaalul numbrit mida poleks uskunud Ma pean tunnistama,et minu teekond oli üsna lihtne,kuna ma olin sihikindel,aktiivne ja mul oli ka väga suur toetajaskond-aitäh Teile!Kõik mu lähedased uskusid minusse mis andis veel ja veel rohkem motivatsiooni see teekond edukalt lõpetada.Kokkuvõtteks võin kõikidele kaalulangetajatele öelda,et mitte miski siin elus ei ole võimatu,kui seda väga tahta!.

2.

Nimi: Inga Kuusik

Vanus: 35

Pikkus:  158

Stardikaal: 84

Praegune kaal: 60

Maha võetud kilod: 24 kg

 
Mahavõtmisele kulunud aeg: 7 kuud

Mentor: Kaja Torm
Liitumine: 8.04.2015

Olen kaaluga kimpus  olnud kogu oma elu.Kutseka ajal sai katsetatud ka erinevaid dieete.Aga kui asjaga püsivalt ja järjepidevalt ei tegele,siis pole ju asjal mõtet.Enne oma teist last õnnestus mul ka kaalus alla võtta 25 kg,kuid.. .Rasedusega tuli kõik kolinal tagasi ja jäi.2013 aastal kui kaalusin 89kg alustasin omal käel allavõtmist.Aga üksi vaikselt omaette nokitsedes tol korral väga palju ei õnnestunud  -5kg.Loomulikult seegi asi.See püsis kuni eelmise aasta aprillini.Siis otsustasin,et üksi  ei lähe see asi kuidagi ja otsustasin kaalujälgijatega liituda.Ega niisama proovima pole ju mõtet sinna gruppi minna.Kui juba läksin,siis tuli ju see asi korralikult käsile võtta.Seega 8.04.2015 kaalunumbriga  84.0 kg ma sinna läksin.Otsus oli tehtud ja nüüd oli vaja vaid tegutseda.Algus oli raske ja harjumatu,kuid kui asjad ja ühikud enamvähem selged siis läks juba kergemaks . Ma ei ole pidanud loobuma mitte millestki.Lihtsalt kogustes on asi ja loomulikult peavad olema toidukorrad.Mitte sööma 1 kord päevas-seega terve päev näksides.Kuna töötan pagar-kondiitrina,siis alguses kartsin ka seda,kuidas ma sellega hakkama saan,sest proovima ju ikka peab,mida kokku keerad.Aga polnud hullu,kõik toimis ilusti. Õnneks pole mul mingeid kaaluseisakuid olnud .

Algselt oli eesmärgiks 64 kg, kuid kui sinnani jõudsin,siis muutsin veidi plaani.Võtsin täpselt niipalju veel alla, et ennast hästi tundsin, ei ajanud taga mingit konkreetset numbrit. Nüüd kaal kõigub 59-60 vahel ja olen väga rahul. Super tunne on ju minna poodi ja ilma suurema peavaluta leida endale sobivaid rõivaid.Ja loomulikult ennast kiitmast ma ei väsi.Tuleb olla hästi positiivne.Alustadatuleb  oma mõtlemise muutmisest. Enda jaoks tuleb selgeks teha, mida sa soovid ja milleks. Kõik algab peast pihta, isegi kehakaalu langetamine.

3.

Nimi: Kristina Ojandu

Vanus: 26

Pikkus:  165

Stardikaal: 102

Praegune kaal: 81,3

Maha võetud kilod: 20,7

Mahavõtmisele kulunud aeg: 6 kuud+ 5 kuud

Mentor: Anli Soosaar
Liitumine: 8.01.2014

Olen söögi tegemist ja söömist armastanud terve elu. Selle pärast algasid minu kaalu probleemid juba noorelt. Üle polnud küll palju, kuid normaalkaalu piir jäi minu kaalunumbrist järjest kaugemale. Esimest last oodates sõin korralikult ikka kahe eest ja nii võtsin rasedusega juurde 30 kilo. Sünnitama minnes kaalusin 100kg. Peale sünnitust küll pool sellest kadus, kuid väsimusest tingitud söömine ja muud halvad harjumused kasvatasid mu kaalunumbri taas üle 90kg. Väikeste tõusude ja langustega püsis kaal seal aastaid. Katsetasin erinevaid dieete ja liitusin ka erinevate internetipõhiste programmidega, kuid püsivat kaalu langust ei õnnestunud mul saavutada. Kui asusin tööle kokana hakkas mu kaal vaikselt tõusma, kuni kaalusin taas 100kg. 2013 aasta lõpus leppisin sõbrannaga kokku, et liitume mõlemad oma kodu läheduses asuva Figuurisõprade grupiga. Tema oli kunagi abi saanud Kaalujälgijatest ja nii tahtsime üksteisele toeks olles oma ülekilodest vabaneda. Mina hakkasin käima Viimsi grupis 2014 aasta jaanuarist. Alustasin kohe esimesest korrast online toidupäeviku kasutamist, mis annab väga täpse ja hea ülevaate sellest, mida päeva jooksul söönud olen. Anlilt saadud õpetussõnad ja grupi positiivne õhkkond andsid motivatsiooni ja tekitasid tahtmise aina rohkem kilosid kaotada. Nii õnnestus mul üksikute pluss- nädalatega 6 kuuga alla võtta 13,8 kg. Saades teada, et ootan teist last otsustasin teha väikese pausi, kuid lubasin endale, et nii pea kui võimalik lähen Figuurisõpradesse tagasi. Samas ei pöördunud ma tagasi vanade halbade harjumuste juurde. Sõin oluliselt vähem ja tervislikumalt kui esimese raseduse ajal. Tänu millele võtsin see kord juurde ainult 10 kg. Peale sünnitust üritasin samuti võimalikult tervislikult süüa ning üritasin vältida väsimusest tingitud söömisi.2015 aasta septembris läksin tagasi gruppi, kaaludes siis 94,5 kg. Tänu väiksele lapsele olen olnud pidevalt liikumises. Lisaks muidugi grupi ja Anli tugi ning online toidupäevik, tänu millele olen tänaseks 5 kuuga kaotanud 13,2 kg. 

Grupis käies olen mõistnud, et see tee, mille 2014 aasta alguses ette võtsin, ei ole mitte ajutine viis saledaks saada, vaid elustiil. Millestki ei pea küll loobuma, kuid kriitiliselt tuleb üle vaadata, mida ma ikkagi suhu panen. Kuna teen süüa tervele oma perele, mitte eraldi endale ja muid asju teistele siis on meie toidulaud tänu sellele muutunud oluliselt värvilisemaks ja mitmekülgsemaks. Lisaks olen kasutusele võtnud ka palju uusi tooraineid. Kui veejoomine valmistas alguses raskusi ja pidi ennast sundima siis nüüd on raskusi sellega kui pikka aega pole juua saanud. Kuigi soovkaaluni on veel palju minna tunnen ennast tänu kaalu langusele päev päevalt üha paremini ja rõõmsamalt ning mul on järjest rohkem energiat, et veeta kvaliteetset aega oma perega. 

4.

Nimi: Ingrid Laats

Vanus: 52

Pikkus:  163

Stardikaal: 81,7

Praegune kaal: 69,4

Maha võetud kilod: 12,3

Mahavõtmisele kulunud aeg: 5 kuud

Mentor: Tiina Schultsi
Liitumine: 16.09.2015

Soov saledamaks saada algas juba 2015 aasta juulis, kui osalesin Figuurisõprade korraldatud kaalulangetamise projektis, kuid kahjuks ei osutunud ma valituks. Minu kaal oli  jõudnud rekordini, kaalusin oma 163cm juures juba 81,7 kg. Olin mures oma järjest suureneva kehakaalu pärast, kuid ei suutnud midagi ette võtta. Proovisin vahelduva eduga ikka söömist piirata, kuid alla võtta ei õnnestunud. Internet on täis materjali, kuidas kaalust alla võtta või toitumisega tervist parandada. Lugesin igasuguseid võimalusi, kuid alati jäi see alustamine homseks. Kõige rohkem häiris mind poes riideid proovides, et midagi ei sobinud selga, kuigi jah palju asju jäi ehk sellepärast ostmata ja raha alles. Lõpuks sain aru, et muud võimalust pole kui kaalust alla võtta, aga see peaks olema midagi püsivamat, et  kaal langeks ja tervis ei kannataks. Otsus langes Figuurisõprade kasuks. Oma soovist minna figuurisõpradesse rääkisin ka sõbrannale ning veensin teda samuti kaasa tulema. Septembris 2015 liitusimegi Tiina Schultsi  grupiga. Tulemust ei pidanud kaua ootama, olen 5 kuuga alla võtnud 12,3 kg ja jätkan teed ideaal-kaalu poole, mis on 64 kg. See polegi eriti raske, ainult peab harjuma toidupäevikut pidama ja kui kogused ning kõik muu paigas, siis kaal langeb. Mulle meeldib kaalu rahulik langus, mis hoiab ära probleemid, mis võiksid kaasneda kiire kaalu kaotusega. Kurdetakse, et tervislik toit on kallis, mulle aga tundub, et kuna palju ebaolulist jääb ostmata siis hoian just raha kokku.

Olen õppinud, et kaalu pole vaja karta, sest alanev kaalunumber on ju motivaatoriks ja kui mõnikord ongi väike pluss saab ju järgmisel päeval vea parandada. Tunnen, et ei ole pidanud millestki loobuma selle nimel, et olla saledam, lihtsalt on vaja vähem ja tervislikult süüa.Tegelikult algab kõik ju inimese enda peast ja kui otsus on tehtud siis tuleb see lihtsalt ellu viia.